۱۱ آبان ۱۳۹۷

معیار های انتخاب یک قالب وردپرس

معیار های انتخاب یک قالب وردپرس

بیشتر مواقع، ما برای صرفه جویی در زمان، برای طراحی وبسایت وردپرس به جای نوشتن یک قالب وردپرس، از قالب های آماده استفاده می کنیم؛ اما چگونه می توانیم یک قالب وردپرس خوب را برای وب سایت خود انتخاب کنیم؟ در این مقاله از رخته، معیار های انتخاب یک قالب وردپرس را بیان می کنیم.

با رخته همراه باشید…

ریسپانسیو بودن قالب وردپرس

از مهم ترین معیار های یک قالب ریسپانسیو بودن آن است. اگر قالب ریسپانسیو نباشد، مخاطب شما نمی تواند با تلفن همراه یا یا هر دستگاه کوچک تر از کامپیوتر یا لبتاپ از وبسایت شما استفاده کند و ابن یعنی نصف یا حتی بیش از نصف مخاطبان خود را از دست می دهید! پس در اولویت اول رسپانسیو بودن قالب را امتحان کنید.

ریسپانسیو بودن قالب وردپرس

 

سازگار بودن قالب با مرورگر های مختلف

معمولا مرورگر های مختلف نتیجه متفاوتی هنگام تست یک قالب از خود به نمایش می گذارند. آن ها را با هر مرورگری که فکر می کیید ممکن است مخاطبتان با آن وارد سایت شود امتحان کنید و اطمینان حاصل کنید که مخاطب به هدف خود در سایت شما می رسد.

سازگار بودن قالب با مرورگر های مختلف

 

سادگی تا پر زرق و برق بودن

در بسیاری از مواقع سادگی یک وبسایت بر پر زرق و برق بودن آن غلبه می کند. شلوغ و پر حجم کردن بودن قالب موجب می شود کاربر احساس ناراحتی و کمی بی اعصابی کند. جای یک قالب شلوغ، قالبی تمیز و کم تراکم استفاده کنید. فونت نقش مهمی در این تمیزی قالب دارد.

پیشنهاد می شود: ۱۰ فونت فارسی برتر برای وب

سادگی سایت

سریع و انعطاف پذیر بودن قالب وردپرس

ممکن است قالبی بسیار زیبا و چشم نواز باشد؛ ولی زیبایی به راحتی در سایه سرعت پایین فالب گم می شود. همچنین قالبی انعطاف پذیر انتخاب کنید، تا بعدا بتوانید آن را به سلیقه خودتان شخصی سازی و به سبک خودتان در بیاورید. درباره این امر می توانید از نظر و نمره دهی مردم استفاده کنید.

برای تست سرعت سایت خود می توانید از سایت هایی مثل GTmetrix استفاده کنید!

سریع و انعطاف پذیر بودن قالب وردپرس

 

داشتن کد استاندارد قالب وردپرس

منظور از کد استاندارد یعنی مثلا استایل داخلی در قالب به کار نرود و بسیاری مشکلات دیگر. حتما چک کنید که قالب شما از قوانین W3C پیروی می کند. کد نویسی استاندارد باعث افزایش سئو هم می شود.

برای بررسی کد های قالب خود می توانید از وبسایت validator استفاده کنید و در نهایت متوجه استاندارد بودن کدهای قالب خود باشید.

داشتن کد استاندارد قالب وردپرس

 

امنیت قالب وردپرس

حتما قالب را از نظر امنیتی چک کنید. نا امن بودن قالب شما، می تواند برای شما گران تمام شود. برای پی بردن به امنیت قالب وردپرسیتان، می توایند از افزونه های معتبر امنیتی وردپرس استفاده کنید و در نهایت امنیت فالب وردپرس خود را قوی کنید.

امن بودن قالب وردپرس

 

سازگار بودن قالب با آخرین نسخه وردپرس

بروزرسانی نسخه وردپرس باعث افزایش امکانات در وردپرس شما می شود؛ بهتر است وردپرس خود را همیشه بروز نگه دارید چون وردپرس در هر بروزرسانی بعضی از باگ ها را رفع میکند و یا امنیت نسخه جدید را بیشتر از قبلی میکند!

سازگار بودن قالب با آخرین نسخه وردپرس

و در آخر قالب مورد نظر خود را از نظر صرفه مالی هم بررسی کنید. ممکن است قالبی بسیار مناسب وبسایت خود بدانید، اما قیمت آن چندان از نظر  اقتصادی، منطقی و معقول نباشد.


دیدگاه خود بنویسید


  • لطفا آدرس ایمیل خود را به درستی وارد نمایید ، پس از پاسخ به دیدگاهتان ایمیل ارسال خواهد شد.