۱۶ آبان ۱۳۹۷

عوامل شکست استارت آپ

عوامل شکست استارت آپ

«فلان استارت آپ شکست خورد»، «این استارت آپ نمی تواند در بازار رونق پیدا کند» و … . این ها از جملاتی هستند که در میان استارت آپ ها و مدیران آن ها بسیار تکرار می شود. یک تجارت مانند این است که فردی برای خود چتر نجاتی می سازد و به دره ای پرش میکند؛ اما یک استارت آپ مانند فردی است که به دره پرش میکند و در راه سعی می کند که چتر خود را بسازد! ریسک این کار بیشتر است ولی اگر بتواند با موفقیت این کار را انجام دهد، از افراد دیگر زود تر توانسته که به دره برسد و توجه دیگران را به خود جلب کند. در حین این پرش چه نکاتی را باید رعایت کنیم، تا با موفقیت روی هدف خود فرود بیاییم؟ در این مقاله از رخته می گوییم عوامل شکست استارت آپ ها چیست و چگونه می توان یک استارت آپ موفق داشت.

با رخته همراه باشید…

۱- عدم نیاز بازار به آن استارت آپ

اصلی ترین دلیل شکست یک استارت آپ توجه نکردن به نیاز های بازار است. اگر برای یک محصول تقاضایی برای خرید نباشد، آن استارت آپ کم کم رو به رکود می رود. معمولا افراد هنگام راه اندازی یک استارت آپ بیشتر به نیاز خود توجه می کنند تا نیاز جامعه. مواظب این گونه مشکلات و شکست ها باشید؛ زیرا این گونه استارت آپ ها فقط وقت و هزینه شما را می گیرند. برای تاکید به اهمیت این مشکل، باید گفت که ۴۲ درصد شکست ها در استارت آپ ها ناشی از این مشکل است.

عدم نیاز بازار به آن استارت آپ

۲- بودجه محدود

تمام شدن بودجه استارت آپ دومین دلیل اصلی شکست استارت آپ ها است. باید قبل از راه اندازی یک استارت آپ حساب کرد که تا رسیدن زمان سود آوری، بودجه ما پاسخگو هزینه های ما می شود یا نه. ۲۹ درصد استارت آپ ها به دلیل نداشتن بودجه کافی، شکست می خورند! پس قبل از راه اندازی استارت آپ تان، حتما بودجه کافی داشته باشید.

بودجه محدود

۳- نداشتن تیم مناسب

دیگر دلیل شکست استارت آپ ها که ۲۳ درصد آن ها را شامل می شود، نبود یک تیم مناسب است. یک ایده خوب و ناب استارت آپ، میتواند به راحتی توسط کوتاهی یک تیم، به سرانجام نرسد. مشکلات اعضای تیم میتواند بسیار گسترده باشد؛ ممکن است آن ها روحیه کار تیمی نداشته باشند؛ یا ممکن است از از اعضای گروه در جای مناسب در استارت آپ استفاده نشده باشد.

نداشتن تیم مناسب

۴- غلبه رقبا بر شما

ممکن است ایده ای که در استارت آپ خود می خواهید پیاده کنید، همزمان چند نفر دیگر هم سعی کنند آن ایده را پیاده کنند. پس باید در این رقابت تنگاتنگ، همیشه یک سر و گردن از رقبا جلو تر باشید تا توجه ها را به خود جلب کنید. دلیل ۱۹ درصد اسارت آپ های نا موفق، شکست در مقابل رقبا است.

غلبه رقبا بر شما

۵- مشکلات قیمت گذاری روی محصول

این مشکل که ۱۸ درصد عوامل شکست استارت آپ ها را شامل می شود، باعث می شود مردم حتی اگر از محصول شما خوششان بیاید به دلیل گرانی آن را خریداری نکنند. بهترین راه برای قیمت گذاری روی محصول این است که یک بار قیمت را روی محصول بگذارید و بعد از آن با نظر مردمی که از آن استفاده کرده اند قیمت آن را بیشتر یا کم تر کنید.

مشکلات قیمت گذاری روی محصول

سایر عوامل

۵ تا از عوامل شکست استارت آپ ها را در بالا بیان کردیم. از این پس دلایلی را بیان می کنیم که کم تر استارت آپ ها به آن مشکل بر می خورند، اما بهتر است که شما بدانید. در زیر عوامل شکست استارت آپ ها را به ترتیب با درصد اجتمال رخداد آن ها نوشته ایم

۶- ارائه محصول ضعیف، ۱۷٪

۷- نداشتن یک مدل کسب و کار، ۱۷٪

۸- بازاریابی ضعیف، ۱۴٪

۹- ارزش دادن به سخنان مشتریان، ۱۴٪

۱۰- نبود هماهنگی در تیم، ۱۳٪

و …

هدف از گفتن این سخنان این نیست که شما از راه اندازی یک استارت آپ بترسید یا … . هدف این است که شما با پستی و بلندی های یک استارت آپ آشنا شوید تا استارت آپ شما با موفقیت به سرانجام برسانید. و همچنین هرگز از شکست نترسید؛ خطا از طبیعت انسان است، به جای گریز از آن با آن رو به رو شوید و آن را حل کنید. به قول یک بزرگواری: «هر ناکامی در دنیای کسب و کار فرصتی است تا رویکرد خود را بهتر کنید.»


دیدگاه خود بنویسید


  • لطفا آدرس ایمیل خود را به درستی وارد نمایید ، پس از پاسخ به دیدگاهتان ایمیل ارسال خواهد شد.