۱۵ آبان ۱۳۹۷

قدم های اساسی برای طراحی وب سایت

قدم های اساسی برای طراحی وب سایت

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که ایده ای داشته باشید و برای پیاده کردن آن نیاز به یک وب سایت و یا کسب و کار آنلاین داشته باشید. آن گاه این سوال در ذهن شما ایجاد میشود که چگونه می توان یک وب سایت ایجاد کرد. در این مقاله از رخته قدم های اساسی طراحی وب سایت را بیان می کنیم.

با رخته همراه باشید…

داشتن ایده

در اولین قدم برای ایجاد یک وب سایت شما باید یک ایده یا یک استارت آپ در ذهن خود داشته باشید. ایده از مهمترین قسمت های یک کسب و کار یا یک شغل و … است. اگر ایده شما کاربر پسند نباشد، هر چه قدر هم وب سایت شما زیبا و کار آمد باشد، رونق نخواهد گرفت. برای اینکه یک ایده خوب بیابید باید به خلاقیت خود رجوع کنید.

داشتن ایده

بعد از داشتن یک ایده خوب و از نظر شما کاربر پسند نوبت به زدن استارت طراحی وب می رسد! برای طراحی وب دو راه دارید: یا باید به یک تیم یا شرکت (آرتا وردپرس) یا یک فرد برای طراحی وب مراجعه کنید؛ یا باید خود بیاموزید که چگونه می توانید یک وب سایت طراحی کنید.

اگر می خواهید کار طراحی وب را به یک تیم یا شرکت بسپارید، کار شما راحت تر و البته کوتاه تر خواهد بود. فقط در این باره باید به چند نکته توجه داشته باشید:

توضیح محتویات و خدمات

به طورکامل محتویاتی که قرار است داخل وب سایت قرار گیرد را به تیم مسئول توضیح دهید؛ تا بتوانند بر اساس خواسته شما، یک وب سایت مناسب طراحی کنند. در مرحله دوم درباره خدماتی که برای شما ارائه داده می شود بپرسید.از مهم ترین خدماتی که یک شرکت یا تیم طراحی وب می تواند ارئه دهد میتوان به طراحی ریسپانسیو و با اصول UI/UX اشاره کرد؛ یا طراحی با رعایت فوانین سئو هم از بحث های مهم است.

کار های پایانی و بستن قرارداد

مطمئن شوید که آن ها پشتیبانی قوی و کار آمدی دارند. اگر خدماتی و پشتیبانی هایی که آن تیم ارائه داد، مورد قبول شما بود، در آخر قیمت پیشنهادی آن ها را بپرسید. اگر قیمت به نسبت وب سایتی که برای شما طراحی خواهد شد، معقول بود، می توانید وب سایت خود را به آن تیم بسپارید.

بخوانید : معیار های انتخاب یک قالب وردپرس

اما حال اگر خودتان بخواهید وب سایت خود طراحی کنید، باید بیاموزید که چگونه یک وب سایت طراحی کنید. برای این که خودتان وب سایتتان را طراحی کنید باید به چند نکته توجه کنید:

طراحی قالب

در اولین قدم شما باید یک قالب تمیز و زیبا با اصول UI/UX داشته باشید. می توانید برای تهیه قالب خودتان یک قالب را از صفر طراحی کنید یا از قالب آماده استفاده کنید. قالب های آماده از نظر زمان بسیار به صرفه ترند اما شما را مجبور به پرداخت هزینه اضافه برای خرید آن می کنند و هم چنین ممکن است قالب مشکلاتی مانند ریسپانسیو نبودن و … داشته باشد.

 طراحی قالب

 

هاست و دامنه

شما برای انتشار وب سایت خود نیاز به هاست و دامنه خواهید داشت. سعی کنید نام دامنه خود را نزدیک ترین نام به نام استارت آپ یا ایده خود انتخاب کنید. بهترین دامنه هایی که میتوانید برای خود بر گزینید، دامنه هایی مانند .com ، .org و امثال اینها است. اگر استارت آپ شما فقط مختص ایران است میتوانید از دامنه .ir هم استفاده کنید.

هاست و دامنه

در نهایت پس انجام این کار ها،تمام قدم های طراحی وبسایت شما به پایان رسیده و از الان فصل جدیدی در کسب کار شما آغاز می شود؛ کسب و کار آنلاین!


دیدگاه خود بنویسید


  • لطفا آدرس ایمیل خود را به درستی وارد نمایید ، پس از پاسخ به دیدگاهتان ایمیل ارسال خواهد شد.