۱۷ آبان ۱۳۹۷

۷ سخن برتر استیو جابز

۷ سخن برتر استیو جابز

احتمالا همه ما استیو جایز، بنیان گذار شرکت اپل، را می شناسیم. او انسانی بزرگ بود که در طول زندگی خود کار های فراتر از انتظار انجام داد و در یاد ها ماندگار شد. او در طول زندگی خود سخنان ماندگار و زیبایی گفته است که در این مقاله از رخته، ۷ سخن برتر استیو جابز را برای شما بیان می کنیم؛ اما قبل از آن مختصری درباره زندگی او توضیحی می دهیم.

مختصر زندگی نامه استیو جابز

استیو جابز در سال ۱۹۵۵ در ایالت سان فرانسیسکو آمریکا به دنیا آمد. مادر او اهل آمریکا و پدر او اهل سوریه بود.

او در سال ۱۹۷۶، هنگامی که ۲۱ سال داشت، با استیو وزنیاک که ۲۷ سال داشت، با هم شرکت اپل را تاسیس کردند. آن ها کار خود را از یک گاراژ ساده شروع کردند و تا گران ترین برند جهان پیش رفتند. شرکت اپل، اولین کامپیوتر شخصی را با نام اپل ۱ به بازار منتشر کرد.پس از گذشت یک سال، اپل ۲ هم به بازار عرضه شد. شرکت اپل خوب پیش می رفت که ناگهان به دلیل اختلاف مدیریتی در سال ۱۹۸۵، او از شرکت خود یعنی اپل احراج شد و شرکت نکست را تاسیس کرد.

از مهم ترین دست آورد های جابز در شرکت نکست میتوان به نکست کامپیوتر اشاره کرد که میزبان اولین مرورگر وب بود. در سال ۱۹۹۶ اپل شرکت نکست را خرید و این گونه استیو جابز دوباره به اپل برگشت و اپل را از قرون وسطای خود نجات داد و باز آن را به اوج برگرداند. وی پس از برگشتن به اپل دستگاه هایی مانند آی پد و آی فون را ارائه کرد و آن گاه نام جابز بر روی همه زبان ها جاری شد.

در سال ۲۰۰۳ پزشکان تشخیص دادند که استیو جابز سرطان لوزالمعده دارد؛ به همین دلیل وی در اوت ۲۰۱۱ از سمت خود در اپل کناره گیری کرد و تیم کوک جای تو را در اپل گرفت. وی نهایتا در اکتبر ۲۰۱۱ در سن ۵۶ سالگی در گذست.

مختصر زندگی نامه استیو جابز

سخنان برتر استیو جابز

سخنان استیو جابز گاهی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد. در اینجا ما چندی از سخنان استیو جابز را نوشته ایم.

۱- صبور باش؛ چیز های خوب زمان می برند؛ امپراتوری ها یک روزه ساخته نمی شوند.

۲- به دام تعصب نیوفتید، که این زندگی با نتایج تفکر دیگران است؛ اجازه ندهید سر و صدای عقاید دیگران صدای درون شما را غرق کند.

۳- یادمان باشد، زمان ما محدود است؛ پس زمانمان را با زندگی کردن در زندگی دیگران هدر ندهیم.

۴- افرادی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، کسانی هستند که واقعا این کار را می کنند.

۵- سن چیست؟ تعداد دفعاتی است که شما به دور خورشید چرخیده اید و این پدیده هیچ ربطی به سطح شعور، سواد و فرهنگ شما ندارد!

۶- هر روز طوری زندگی کنید که به نظر آخرین روز زندگیتان است و همینطور ادامه دهید؛ بالاخره یک روز به صحیح ترین شیوه ممکن زندگی خواهید کرد.

۷- این بی معنی است که افراد باهوش را استخدام کنیم تا به آن ها بگوییم چه کار کنند. ما افراد باهوش را استخدام می کنیم که آن ها به ما بگویند چه کار کنیم.

سخنان برتر استیو جابز


دیدگاه خود بنویسید


  • لطفا آدرس ایمیل خود را به درستی وارد نمایید ، پس از پاسخ به دیدگاهتان ایمیل ارسال خواهد شد.